Il Bohemo plagat
DATE: 17. mája 2020
TIME: 19:00
LOCATION: Bratislava
VENUE: Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
IL BOHEMO 17. mája 2020

IL Bohemo to sú špičkoví sólisti Národného divadla Praha, Zdeněk Plech ako zakladateľ , Pavel Švingr a Igor Loškár. Čisto mužskému elementu dáva vzrušujúce oživenie Jazzová diva Barbora Řeháčková , speváčka so širokým multižánrovým presahom.

IL Bohemo robí žáner Popopera. Myšlienkou je interpretovať publiku známe hity avšak klasickou školou belcanta. Balancovanie na hrane medzi svetom vážnej hudby a populárnej vnáša do piesní kúzlo noblesy. Podobnou cestou sa vo svete vydali aj Il Volo a Il Divo.
Budete počuť skladby Ennia Morriconeho, Celine Dion, Adele, Jamesa Hornera a iné.

IL BOHEMO

Il Bohemo vzniklo pôvodne ako zoskupenie Il Boemo ,ktoré v roku 2013 založil sólista opery Národného divadla Praha Zdeněk Plech s priateľmi Bohúšom Matušom a Martinom Křižkou. Skupina vystúpila behom svojej krátkej existencie na niekoľko prestížnych akciách , veľká sólová vyťaženosť členov zoskupenia neumožnila ich ďalší rozvoj.

Zdeněk Plech sa však svojej myšlienky nevzdal. Oslovil dvoch špičkových sólistov Národného divadla Praha, Pavla Švingra a Igora Loškára. Jazzová diva Barbora Řeháčková , Barbora Swinx , speváčka so širokým multižánrovým presahom ,ktorú Zdeněk poznal behom natáčania predstavenia Krakatit pre Národné divadlo Praha , ktorá dodáva čisto mužskému elementu vzrušujúce oživenie. Tak v roku 2018 vzniklo Il Bohemo.

2015 ShowTime