Vaclav-Neckar-plagat-ZMENA2
DATE: 4. októbra 2020
TIME: 19:00
LOCATION: Bratislava
VENUE: Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
VÁCLAV NECKÁŘ 4. októbra 2020

POZOR ZMENA TERMÍNU A MIESTA! KONCERT SA PRESÚVA.

Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky o zákaze usporadúvania kultúrnych, športových a verejných podujatí na území celej Slovenskej republiky v súvislosti s novým koronavírusom a to od 10.3.2020 do 23.3.2020 sme bohužiaľ nútení preložiť vypredaný koncert Václava Neckářa, ktorý sa mal konať 19.3.2020 v Bratislave v DK Zrkadlový háj.
Nový termín koncertu je 4.10.2020 v novom mieste konania – Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu.

Vstupenky ostávajú v platnosti.

Ďakujeme za pochopenie.

Legendárny spevák Václav Neckář sa po prvýkrát predstaví v petržalskom kultúrnom dome Zrkadlový háj spolu s kapelou Bacily.

V rokoch 1968 až 1970 bol spolu s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členom speváckej skupiny Golden Kids. Ako herec sa preslávil rolou vo filme Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky na motíve novely Bohumila Hrabala, ale hral aj hlavné postavy vo filmoch Skřivánci na niti a Šíleně smutná princezna. Naspieval piesne k filmom, napr. Jak básníci přicházejí o iluze, Jak utopit doktora Mráčka alebo Páni kluci. Od 70. rokov nahráva a koncertuje so skupinou Bacily. K jeho dvorným autorom patria brat Jan Neckář a Otakar Petřina, ale písali pre neho i Karel Svoboda, Petr Hapka, Petr Janda alebo Bohuslav Ondráček. Texty mu písali okrem iných Zdeněk Rytíř, Michal Horáček, Jan Schneider, Ladislav Kantor alebo Michael Prostějovský. Okrem hitov ako sú Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě alebo Lékořice, má Neckář v repertoári i radu balád, napríklad Nautilus, Suzanne, Perla nebo Podej mi ruku a projdem Václavák.

BACILY

je česká hudobná skupina, pôsobiaca od roku 1971. Je známa predovšetkým ako doprovodná skupina Václava Neckářa, ktorí ju zostavil spoločne s bratom Janom Neckářom (violončelo) a s zvyškom bývalých členov zaniknutej skupiny Golden Kids, Otakarom Petřinom (gitara), Petrom Formánkom (klavír) a Radkom Pobořilem (trubka a kapelník) z Olympiku (predtým Apollobeat) prišiel Jan Hauser (basgitara) a z JazzQ pred Olympikom dal prednosť Bacilom Milan Vitoch (bicie).

 

2015 ShowTime