Vaclav Neckar plagat 2021
DATE: 23. septembra 2021
TIME: 19:00
LOCATION: Žilina
VENUE: Dom odborov
VÁCLAV NECKÁŘ 23. septembra 2021

ZMENA TERMÍNU. Koncert sa z dôvodu aktuálnej situácie s koronavírusom presúva. Nový termín koncertu je 23.9.2021. Vstupenky zostávajú v platnosti.

Legendárny spevák Václav Neckář sa opäť predstaví v Dome odborov v Žiline spolu s kapelou Bacily.

V rokoch 1968 až 1970 bol spolu s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členom speváckej skupiny Golden Kids. Ako herec sa preslávil rolou vo filme Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky na motíve novely Bohumila Hrabala, ale hral aj hlavné postavy vo filmoch Skřivánci na niti a Šíleně smutná princezna. Naspieval piesne k filmom, napr. Jak básníci přicházejí o iluze, Jak utopit doktora Mráčka alebo Páni kluci. Od 70. rokov nahráva a koncertuje so skupinou Bacily. K jeho dvorným autorom patria brat Jan Neckář a Otakar Petřina, ale písali pre neho i Karel Svoboda, Petr Hapka, Petr Janda alebo Bohuslav Ondráček. Texty mu písali okrem iných Zdeněk Rytíř, Michal Horáček, Jan Schneider, Ladislav Kantor alebo Michael Prostějovský. Okrem hitov ako sú Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě alebo Lékořice, má Neckář v repertoári i radu balád, napríklad Nautilus, Suzanne, Perla nebo Podej mi ruku a projdem Václavák.

BACILY

je česká hudobná skupina, pôsobiaca od roku 1971. Je známa predovšetkým ako doprovodná skupina Václava Neckářa, ktorí ju zostavil spoločne s bratom Janom Neckářom (violončelo) a s zvyškom bývalých členov zaniknutej skupiny Golden Kids, Otakarom Petřinom (gitara), Petrom Formánkom (klavír) a Radkom Pobořilem (trubka a kapelník) z Olympiku (predtým Apollobeat) prišiel Jan Hauser (basgitara) a z JazzQ pred Olympikom dal prednosť Bacilom Milan Vitoch (bicie).

 

2015 ShowTime