BALLET REVOLUCION

Ballet Revolución odštartoval svoje svetové turné v Austrálii v júli 2011. Výbušná zmes baletu, moderného tanca a moderného hip-hopu z Kuby, ktorou sa inšpirovali producenti Mark Brady a Jon Lee a vytvorili vzrušujúcu novú tanečnú udalosť priamo z Havany a ohurujú ňou celý svet. Tento surový, čerstvý a dynamický kubánsky kokteil nespútanej vášne, čistej energie a atletickej zručnosti treba jednoducho vidieť na vlastné oči.

Ballet Revolución spája to najlepšie, čo tanečná škola Ostrova slobody ponúka – od klasiky, cez balet, až po moderné rytmy, to všetko sprevádzané hudobnými hitmi najväčších speváckych hviezd súčasnosti.

Tanec na Kube je viac ako len forma umenia. Je to život samotný. Ballet Revolución je revolúciou a evolúciou zároveň. Kubánsky tanec je unikátnou globálnou kombináciou africkej a španielskej tradície, ruskej dokonalej techniky, čo robí z predstavenia perfektný mix žánrov v inovatívnom štýle, ktorý oslovuje každého. Tanec dopĺňa hudba z megahitov Shakiry, Rickyho Martina, Beyoncé, Enriqueho Iglesiasa, Sergia Mendeza, Stinga či Jennifer Lopez.

V Ballet Revolución vystupujú aj niektorí z najtalentovanejších klasických a moderných tanečníkov z Escuela Nacional Cubana de Arte a najznámejších kubánskych tanečných skupín. Predstavenie je mixom klasického baletu, moderného tanca a hip hopu, ktoré sa spájajú do explozívneho, silného zážitku rúcajúceho akékoľvek konvencie a predsudky.

SVETOVÉ OHLASY

„Pôsobivé!“
Die Welt, Berlin

„Nekonečná energia, vášeň, atletika a
nákazlivá radosť! “
Sunday Telegraph

„Senzačná živá kapela!“
„Nesporná vášeň tanečníkov pre svoje umenie je neodolateľná.“
The West Australian

„Neodolateľný kubánsky koktail nespútanej zmyselnosi.“
The Australian, Sydney

„Veľkolepá živá kapela!“
FAZ, Frankfurt

ballet_Revolucion_event
2015 ShowTime