Band from TV

BAND FROM TV je hudobná skupina v ktorej hrajú americký seriálový a filmový herci. Účelom kapely je získavať peniaze na charitatívne účely. 

Založená bola Gregom Grunbergom, známeho zo seriálu Hrdinovia, Hriešny zoznam a mnoho ďalších seriálov a filmov. Skontaktoval Hugha Laurieho, s ktorým sa stretol na natáčaní jednej epizódy Doktor House. Skupina sa prvýkrát objavila na afterparty 58. odovzdávania cien Emmy a od roku 2007 sa zúčastňuje charitatívnych koncertov. Výťažok z týchto akcii ide do inštitúcii, ktoré každý člen podporuje. Svoj televízny debut mali v roku 2009 v talkshow The Tonight Show with Jay Leno. Zoskupenie členov nie je stále, striedajú sa a objavujú sa u nich špeciálny hostia. Členmi kapely sú Hugh Laurie (Doktor House), James Denton (Zúfalé manželky), Jesse Spencer (Doktor House), Scott Grimes (Pohotovosť), Adrian Pasdar (Hrdinovia), Bob Guinea, často sa na koncertoch objavuje aj Terri Hatcher (Zúfalé manželky) a Jorge Garcia (Lost).

band_from_tv_About_Us_Image_Greg_Grunberg1
Najviac ho preslávila úloha Matta Parkmana v seriály Hrdinovia. Jeho najstarší syn Jake má epilepsiu, preto sa Greg začal aktívne venovať charitatívnym organizáciám, ktoré zvyšujú povedomie o neurologických poruchách a zbierajú peniaze na ich výskum. V kapele hrá na bicie. Gregov veľmi dobrý kamarát je známy režisér J.J. Abrams, s ktorým sa poznajú už od detstva a preto ho obsadzuje do svojich projektov.

band_from_tv_About_Us_Image_Hugh_Laurie1
Kto by nepoznal arogantného doktora Housa. Za túto úlohu získal niekoľko ocenení, medzi nimi aj dve ceny Zlaty Glóbus či People’s Choice Awards a tiež nominácii vrátane Emmy, na ktorú bol nominovaný 6 krát. Hugh Laurie je britský herec, hudobní, spisovateľ a športovec (vesloval na strednej škole aj na univerzite). V roku 2011 sa dostal do Guinnessovej knihy rekordov ako najlepšie platený herec v televíznej dráme (za jednu epizódu v seriáli Dr. House dostával 409 tisíc dolárov) a najsledovanejšia mužská postava v televízii.

band_from_tv_About_Us_Image_James_Denton1Divákom sa tento americký herec najviac vryl do pamäti postavou sympatického inštalatéra Mikea Delfina v seriáli Zúfalé manželky, vďaka ktorej sa stal obľúbeným. V tej dobe ho časopis People zaradil do rebríčka „Najsexy žijúcich mužov“. V kapele hrá na gitaru a príležitostne aj spieva. V malých úlohách sa objavil v akčnom filme Tvár toho druhého (Face/Off) či v romantickej komédii Stará láska nehrdzavie či v seriáli Ally McBealová.

band_from_tv_About_Us_Image_Jessie_Spencer1
Austrálsky herec a muzikant pochádza z lekárskej rodiny, jeho otec, obaja bratia a sestra vyštudovali medicínu. Keby sa nedal na herectvo, je dosť pravdepodobné, že by išiel v šľapajách svojho otca – medicína ho totiž fascinuje. Možno aj preto mu tak sadla jeho zatiaľ najznámejšia úloha v seriáli Dr. House, kde hrá fešáka z dobre situovanej rodiny, Roberta Chasa. V súčastnosti hrá už od roku 2012 v seriáli Chicago Fire. Je rovnako hudobne nadaný, spieval v chlapčenskom zbore, hrá na husle, gitaru, basu a piano. Plynule sa dohovorí francúzsky. Magazín People ho v minulosti zaradil medzi sto najkrajších ľudí sveta.

band_from_tv_About_Us_Image_Scott_Grimes1
Jeho prvá väčšia úloha bola v sci-fi komédii Critters z roku 1986 a tiež v pokračovaní v roku 1988. V roku 2001 dostal veľkú hereckú príležitosť v seriáli HBO – Bratstvo neohrozených v produkcii Stevena Spielberga a Toma Hanksa, kde stvárnil úlohu seržanta Donalda Malarkeyho. Až potom sa pridáva do partie doktorov vo veľmi úspešnom seriáli Pohotovosť, kde hral doktora Archieho Morrisa od roku 2003 až do konca seriálu v roku 2009. Z filmových úloh je ešte významnejšia postava Willa Scarleta vo filme Robin Hood s Russellom Croweom, kde hrá člena Robinovej družiny. V kapele Band from TV hrá na klávesy.

band_from_tv_About_Us_Image_Adrian_Pasdar1
Americká seriálový a televízny herec. Jeho najznámejšia úloha je postava Nathana Petrelliho v seriáli Hrdinovia, kde hrá spolu s Gregom Grunbergom. Zahral si tiež aj v seriáli Zúfalé manželky, Sudkyňa Amy, Agenti S.H.I.E.L.D., Mysterious Ways. Objavil sa aj v seriáloch ako Vtierka Castel, Krajné medze, filmoch Carlitova cesta či Top Gun. Adrian začal rozvíjať svoju schopnosť pre filmarinu a napísal a režíroval krátky film Beyond Belief, s ktorým sa dostal v lete 1996 na filmovom festivale v Houstone až do finále, a nakoniec ocenenie aj získal. Tento úspech viedol k možnosti chopiť sa väčšieho diela. V roku 1999 režíroval a produkoval za rozpočet 1,7 milióna amerických dolárov snímok CEMENT, v ktorom hrali Sherilyn Fenn, Chris Penn a Jeffrey Wright. Film bol na niekoľkých filmových festivaloch ocenený ako najlepší film roka. Vlastní spoločnosť Bobcat Films. V kapele na gitaru.

band_from_tv_About_Us_Image_Teri_Hatcher
Kalifornská herečka sa stala známou hlavne úlohou Bondgirl v 18. bondovke Zajtrajšok nikdy nezomiera po boku Pierce Brosnana a seriálom Superman a Zúfalé manželky. Zahrala si vo veľa seriáloch ako The Love Boat, MacGyver, Príbehy zo záhrobia, Star Trek: Nová generácia, Seinfeld, Frasier, Dva a pol chlapa, Správna dvojka a vo filmoch ako Tango a Cash, Reportér v ringu či Spy Kids. Získala niekoľko cien vrátane Zlatého Glóbusu za Zúfalé manželky ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe. Dlhodobo sa venuje charitatívnej činnosti. V Band from TV je hosťujúcou speváčkou.

2015 ShowTime