Dychberúci hudobný zážitok. Symfonická koncertná show HAVASI je považovaná za najpôsobivejšiu klavírnu show na svete. Šou sa navyše nesie v pravom lasvegaskom štýle a vychádza z pôvodného konceptu amerického kreatívneho riaditeľa Briana Burkea, medzi ktorého referencie patrí lasvegaská show Céline Dion „The New Day“ alebo America’s Got Talent. Epická hudobná cesta spája 100 umelcov na jednom pódiu: sólový klavír, obrovský symfonický orchester a zbor, gospelových spevákov a sólistov world music.
Roky tvrdej driny, štúdia klasickej hudby, tridsať rokov na scéne a séria hudobných experimentov sa zúročili v novej hudobnej produkcii: HAVASI Symphonic. Táto takmer dve a pol hodinová show je predstavením, kde vám fascinujúce vizuálne efekty pomáhajú objavovať kultúrne poklady svetov a národov, zatiaľ čo najpokročilejšia zvuková a svetelná technológia, špeciálne technické riešenia a efekty takmer pripútajú publikum k sedadlám. Počas tohto dychberúceho zážitku HAVASI ako skladateľ vzdáva hold dedičstvu klasickej hudby, rozmanitosti world music a čistej sile rockovej hudby, pričom privádza publikum na výlet cez päť ľahko rozlíšiteľných hudobných scén. Na show spolupracuje s umelcami ako Lisa Gerrard, Lebo M, Karl Jenkins, Leona Lewis, Ronan Keating a Youssou N’Dour či the Blue.
Počas koncertu v Dubaji v roku 2008 sa Havasi stretol s hudobným producentom Csabom Marjai a začali spolupracovať na Havasi Symphonic production pričom mali svoj debut vo veľkej sále maďarskej hudobnej akadémie v roku 2009. V produkcii sa predstavilo takmer 100 umelcov, Dohnányiho symfonický orchester a Budapest Academic Choir Society spolu s takmer 20 sólistami svetovej hudby. HAVASI Symphonic Aréna Show mala v decembri 2012 dvojnásobný vypredaný koncert, po ktorom nasledovali 4 vypredané koncerty behom jedného víkendu v roku 2014. Bol to teda jeden z jeho najúspešnejších koncertov v Maďarsku, čím sa dostal do popredia svetovej hudby.
Havasi sám opisuje svoju Symphonic Concert Show ako zmes klasickej virtuozity a majestátnosti Las Vegas. Na vzniku monumentálnej scény sa podieľa 450-členný tím. Obrovské pódium stavia 80 technikov a stavebných robotníkov, ako aj 20 priemyselných alpinistov takmer celé 3 dni so 6 000 pracovnými hodinami, pričom len na osvetlenie sa použije 5 000 metrov káblov. Špeciálna obrazovka s rozlohou 300 metrov štvorcových za pódiom hrá obrovskú úlohu pri vytváraní úžasných vizuálov. Obrovský technický aparát vozí 9 kamiónov.
V rebríčku BILLBOARD TOP 100 rebríčka najväčších hudobných produkcií sa HAVASI Symphonic umiestnil na 16. mieste a ďalšom najvýznamnejšom magazíne hudobného priemyslu, v časopise POLLSTAR, na 9. mieste. Maďarská superprodukcia sa tak zaradila medzi koncerty svetových hviezd ako Bon Jovi, Justin Timberlake, Depeche Mode či Linkin Park. V rebríčku Billboard dosiahla # 2, v iTunes albumoch #1 a úplné číslo 1 v hudobnom streamingu Deezer: #1 umelec, #1 album, #1 skladba!
HAVASI
Balázs Havasi vyštudoval prestížnu Ferenc Liszt Academy of Music, kde ho považovali za výnimočný talent. Napriek pozoruhodnému nadaniu stále cvičil, dokázal hrať aj desať hodín denne. Už ako 21-ročný vyučoval na konzervatóriu v Budapešti. Mnohí žiaci boli od neho starší, no získal ich rešpekt nadpriemernými vedomosťami a neformálnym prístupom. Malý génius to odkukal od sestry. Lásku ku klavíru si vybudoval vďaka rodine. „Moja sestra hrávala a ja som ju rád počúval. Keď som mal štyri roky, skúsil som to aj ja.“ „Veľmi rýchlo som zistil, že mám talent. V jedenástich som zložil prvú skladbu.“ Vďaka tvrdej práci a túžbe napredovať vyhral niekoľko európskych súťaží a začal koncertovať. Spočiatku doma, neskôr v krajinách bývalej Juhoslávie a jeho hra si čoskoro získala ďalších fanúšikov.
Jeho životný štýl pripomína skôr celebritu než interpreta klasickej hudby. Klasiku kombinuje s moderným umením a hru na klavíri sa snaží sprístupniť širokému publiku. Aj preto vypredáva obrovské sály a na jeho vystúpenia chodia tisícky ľudí. „Cestujem po celom svete, ale najviac fanúšikov mám v Číne, tam takúto hudbu milujú,“ priznáva Havasi. „Ja mám k Číne tiež blízko. Môj starý otec v nej prežil isté obdobie života.“
V roku 2010 vystupoval v Číne v Shanghai World Expo Center spolu s Šanghajským symfonickým orchestrom. Koncert bol vysielaný Čínskou televíziou a videlo ho odhadom 200 miliónov divákov.
Svetovú pozornosť upútal 29. novembra 2009, keď ho zapísali do Guinnessovej knihy rekordov ako klaviristu s najrýchlejšími prstami. Do klávesov udrel presne 498-krát za 60 sekúnd.
Predal viac ako 500.000 vstupeniek. Koncertoval v najprestížnejších koncertných sálach na svete, vrátane Carnegie Hall v New Yorku. Vystupoval vo Viedenskej Stadthalle, Sydney Opera House, Rumunsku, Berlíne, Krakove, Gdansku, Bol prvým maďarským umelcom ktorý koncertoval v Londýne vo Wembley Aréne. V covidovom roku 2020 odohral online koncert v prázdnej Budapeštianskej aréne, ktorý bol vysielaný do 80 krajín sveta. V roku 2021 mal svoj debut v severnej Amerike a stal sa prvým východoeurópskym umelcom, ktorý vypredal Hard Rock Live v Hollywoode (svoj koncert tu odohrali hviezdy ako Eric Clapton, Aerosmith, Janet Jackson, B.B. King, Bon Jovi, Bruce Springsteen, Rod Stewart, Ringo Starr, Prince, Andrea Bocelli a mnoho ďalších). Minulý rok vystupoval v Dubaji na svetovej výstave Expo 2022 a tiež vypredal operu v Dubaji. Má 11 platinových platní. V súkromí sa aktívne venuje thajskému boxu a je posadnutý rýchlymi autami a motorkami. Havasi sa jednoducho vymyká klasickej predstave klaviristu. Ako sa vyjadril Bertis Downs, manažér skupiny R.E.M., Havasi je silný a emocionálny ako peklo.