HORROR

Vstúpte do prebúdzajúcej sa nočnej mory, odohrávajúcej sa naživo pred vašimi očami. Prinášame mrazivú brilantnú produkciu Jacopa Ahlboma „Horror“ na divadelné javisko. Žena sa vráti s dvoma priateľmi do svojho rodičovského domu. Dom je prenasledovaný tragickou rodinnou udalosťou. Nikto zo skupiny nevie, čo sa stalo s jej staršou sestrou. Jej pomstychtivý duch sa im však prihlásil. V sérii spomienok sa postupne objavuje minulosť: krutí rodičia, zničená mladosť. Najmladšia sestra je brutálne konfrontovaná so skrytou minulosťou. Jediný spôsob, ako prežiť, je čeliť strašnej pravde.
Nápaditá pocta žánru hororového filmu, „Horror“ vás vtiahne do temného sveta tragickej rodinnej histórie. Ponorte sa do divadelnej mágie, ktorá sa vás zmocní.

standing ovations

Milovníci hororového filmu musia vidieť túto divadelnú show. Nová hra švédskeho režiséra a filmom posadnutého Jakopa Ahlboma a jeho divadelného súbor. HORROR sa teraz vracia. Ako deklarácia lásky k hororovému filmu, Ahlbomova práca poukazuje na bohatosť tohto žánru – od „House on Haunted Hill “ cez “ Rosemary’s Baby “ až po “ The Ring „. Zároveň je to samostatný psychologický thriller, ktorý sa zaoberá skúmaním detskej traumy.
Jakop Ahlbom v hre HORROR vytvára sureálny svet hrôzy. Používa špeciálne efekty, ktoré predtým v tomto prevedení v divadelnom svete neexistovali. Táto komplexná a napínavá vizuálna show necháva divákom skĺznuť na okraj svojich sedadiel počas toho ako vidia, ako sa nemožné stane možným. HORROR kombinuje silu vizuálneho vnímania so sureálnou neistotou, humorom a poéziou.
Rozpráva príbeh o mladej žene, ktorá sa vracia do domu svojej sadistickej rodiny, kde bola mučená a týraná. Tu bude konfrontovaná s jej potlačenou minulosťou. Jediný spôsob, ako prežiť, je čeliť strašnej pravde. Opustený dom, búrlivá noc, duchárske dievča s očami ktoré kradnú dušu. Čo začína s tajomnými tieňmi na stene, eskaluje v dychberúce krviprelievanie; Ahlbom prepletá tak typickú žánrovú textúru strachu a frašky s divokými zombie bojmi a množstvom okolo striekajúcej umelej krvi v nervy drásajúce dramatické dianie, umocnené atmosférou nehmatateľnej reality.

evening

Jakop Ahlbom bol fascinovaný hororovými filmami už od detstva – bol nadšený absurdnými fantáziami a špeciálnymi efektami, extrémnymi udalosťami, pocitom temnej neistoty a množstvom adrenalínu. Rovnako bol priťahovaný čiernym humorom týchto filmov, kombináciou frašky a surrealizmu.
Ahlbom chce preskúmať zobrazenie našich najväčších obáv z hrôzy, vtipu a potešenia, ktoré z toho vyplývajú. Už dlho používal kinematografické techniky pre svoje práce – a vidí to ako veľkú výzvu, tieto hororové efekty vytvoriť teraz pre divadlo. Za posledné desaťročie divadelný tvorca vytvoril ochrannú známku. Jeho premyslené produkcie spájajú divadlo, pantomímu, tanec, hudbu a svet ilúzií.
Má jedinečný talent skombinovať silný vizuálny jazyk s rovnako silným obsahom. Ahlbom používa špeciálne efekty, ktoré skutočne prekvapujú. Jeho vynaliezavosti nie sú dané žiadne hranice. Špeciálna genialita Ahlbomovej skupiny spočíva v schopnosti vytvoriť na scéne filmové efekty v premyslených sekvenciach, ktoré sú premenené na úžasnú fyzickú virtuozitu.
HORROR je inteligentný, vážny, strašidelný, zábavný, absurdný a absolútne zábavný – a navyše herecky excelentný.

2015 ShowTime