JAMES BOND CONCERT SPECTACULAR

Moje meno je Bond. James Bond.

Tento rok prichádza do kín už 25. bondovka v poradí s názvom Nie je čas zomrieť. Slovenská premiéra je naplánovaná na 7. októbra 2021. Pokračovanie ságy o britskom tajnom agentovi malo mať svetovú premiéru 2. apríla, ktorá sa pre koronavírus presunula na 12. novembra 2020 a potom znovu presunula na 30. september 2021. Jeho predstaviteľ, 52-ročný Daniel Craig, sa v tejto úlohe predstavil posledný raz, pričom Bonda stvárnil celkovo päťkrát. Zloducha si vo filme zahral Rami Malek, ktory stvárnil vo filme Bohemian Rhapsody speváka Freddieho Mercuryho.
Titulnú skladbu k najnovšej bondovke naspievala 18-ročná, momentálne veľmi populárna, americká speváčka Billie Eilish. Eilish sa stala najmladšou speváčkou, ktorá napísala a naspievala úvodnú pieseň k Bondovke. Skladba má na stránke YouTube už viac ako 70 miliónov zhliadnutí.

Q The Music Show – posaďte sa a pripravte sa na cestu úžasnými ikonickými melódiami.

Popredná svetová show  James Bond Concert Spectacular –  všetky najznámejšie melódie z bondoviek naživo. Kapela založená v roku 2004 Warrenom Ringhamom bola prvou kapelou na svete, ktorá vzdala hold hudbe Jamesa Bonda; spája nielen milovníkov divadla a hudby, ale aj stovky tisíc 007 nadšencov z celého sveta.
Vystupovali po celom svete, v rôznych televíznych reláciách, získali niekoľko domácich ocenení, dokonca ich schválil aj osobne James Bond – Sir Roger Moore. Q The Music predstavuje jedinečnú a výnimočnú show pre najnáročnejších a štýlovejšie vnímajúcich divákov. Pri každom vystúpení vracajú späť čas do doby dekadentného štýlu a drzosti. Vďaka špičkovým hudobníkom má tento koncert všetko, čo chcete na fantastickú noc – tú, o ktorej budete hovoriť mnoho rokov. Teraz sú pripravený odpáliť svoj koncert na Slovensku.

james bond 007

Každý miluje Jamesa Bonda, odhaduje sa, že polovica svetovej populácie videla nejakú Bondovku. Bondovky boli ocenené nespočetnými cenami a hralo v nich niekoľko z najznámejších hercov a herečiek všetkých čias. Prvým Bondom bol Sean Connery, ktorý ho stvárnil v siedmych filmoch. Rozpočet prvej bondovky Dr. No bol 1 mil. dolárov a rozpočet 24. bondovky Spectre bol 245 mil. dolárov

Vždy upravený, so zmyslom pre humor, poruke má najnovšie technologické vychytávky a krásky. Agent známy ako 007 vystúpil z kníh Iana Fleminga a mal až prekvapujúci úspech.
Ako prvý mu svoju tvár dal charizmatický herec Sean Connery v bondovke Dr. No. Práve ten výrazne pomohol vybudovať jeho kult, ktorý trvá už viac ako pol storočie.

K Bondovi neodmysliteľne patria rýchle autá, krásne žeby (Bond Girls), zbrane, obleky či alkohol. Bond už vystriedal viacero značiek, ale azda jeho najznámejšie auto je Aston Martin DB5, ktoré sa objavilo hneď v dvoch známych bondovkách – Goldfinger a Thuderball. Vďaka géniovi Q ho mal vždy plné rôznych technologických vychytávok, ako boli napríklad samopaly za parkovacími svetlami, dymová clona, katapultovateľné sedadlo spolujazdca či poznávacie značky všetkých krajín. Jeho obľúbenou zbraňou bola ľahká pištoľ Walther PPK, ktorú nosil v podpažnom koženom puzdre. V 30. rokoch bola vyvinutá pre potreby nemeckej tajnej polície, vedela byť rýchlo vždy k dispozícii a keďže bola malá, bolo ju vždy možné skryť pod vankúš. Aj keď to nie je na prvý pohľad zjavné, Bond určoval i módne trendy. Základom jeho šatníka je dobre padnúci čierny oblek, ale k potrebným módnym doplnkom, samozrejme, vždy patrili hodvábne kravaty, motýliky, frakové košele, perleťové gombíky, kožené opasky, hodinky či ukážkové topánky, ktoré sa vo hodnej chvíli preukázali špeciálnymi vlastnosťami. „Pretrepať. Nemiešať,“ tak znie slávny výrok agenta, keď si objednával pre neho typický nápoj – vodka, martini. Prvýkrát si ho Sean Connery objednal v roku 1964 vo filme Goldfinger, teraz ho po päťdesiatich rokoch vystriedalo pivo Heineken. Ešte viac ako autá a zbrane patria k Bondovi ženy. Jeho prvou bola Ursula Andress a jej biele plavky sú nezabudnuteľné. Odvtedy sa pri ňom vystriedalo veľké množstvo krások, ako napríklad Kim Basinger, Teri Hatcher, Eva Green, Halle Berry, Denise Richards, Olga Kurylenko či Monica Bellucci. V najnovšej snímke to bude Ana de Armas.

HUDBA

„James Bond Theme“ je ústredný motiv v bondovkách. Autorom skladby je Monty Norman a pôvodne bola napísaná pre prvý film zo série Dr. No (1962). Aranžmán skladby pre film vytvoril John Barry. Neskôr sa objavila vo všetkých ďalších bondovkách. Americký hudebník Moby vytvoril v roku 1997 novú verziu skladby, a to pre film Zajtrajšok nikdy neumiera. Skladbu počas úvodných titulkov spievajú známi speváci ako napr. Shirley Bassey, Tom Jones, Nancy Sinatra, Paul McCartney, Duran Duran, A-ha, Tina Turner, Sheryl Crow, Madonna, Alicia Keys či Adele. Niekoľko z nich bolo nominovaných na Oscara. Dve skladby nakoniec aj Oscara získali – Adele za Skyfall a Sam Smith za Spectre. Filmovú hudbu pre Bondovky zložilo aj niekoľko svetových skladateľov ako Michael Kamen, Éric Serra (dvorný skladateľ Luca Bessona), Thomas Newman. Hudbu pre najnovšiu bondovku Nie je čas zomrieť zložil Hans Zimmer.

bond

   Pretrepať, nemiešať.“

2015 ShowTime