DÁTUM:28. marca 2016
ČAS:19:00
MESTO:Bratislava
MIESTO:Športová hala Elán
AVANTASIA 28. marca 2016

– Spojenie slov Avalon a Fantasia.
– Projekt Tobiasa Sammeta (spevák populárnych Edguy), sa ihneď po vydaní diela „Avantasia – The Metal Opera Part 1“ v roku 2001 stal populárnejším ako domovskí Edguy. Prekvapenie to ani veľmi nemohlo byť pretože prvú Avantasiu nahrali a naspievali hudobníci ako Markus Grosskopf (Helloween), Michael Kiske (ex-Helloween), Kai Hansen (Gamma Ray), Henjo Richter (Gamma Ray) alebo Timo Tolkki (vtedy ešte Stratovarius), skladby ozdobila svojím spevom aj Sharon Den Adel (Within Temptation) alebo Andre Matos (ex-Shaman, AM Band). Dielo Avantasia Part 1 sa dočkalo nakoniec až ďalších 5 pokračovaní, na ktorých hralo a spievalo toľko známych mien, že je ťažké to aj spísať. Niektorí, ako Klaus Meine a Rudolf Schenker (Scorpions) , Alice Cooper, Eric Martin (Mr. Big) alebo Jorn Lande (ex-Masterplan), Tim Owens (ex-Judas Priest), sú všeobecne považovaní a rešpektovaní za veľké osobnosti svetového rocku.

Celkovo pod číslom 7 vyjde začiatkom roka nový album Ghostlights, na ktorý nadviaže obrie svetové turné „GHOSTLIGHTS WORLD TOUR“, ktoré zasiahne aj Slovensko !

Ako povedal Michael Kiske v Banskej Bystrici 28.5.2015 – Tobias ma kontaktoval, že pre mňa píše ďalšie skladby. Tým pádom sa veľmi teším aj na turné ! Budeme hrať aj tu ? V tomto meste, kde sú tak skvelí fanúšikovia ? A ešte v jednom ? Tak to bude naozaj veľká udalosť, Slovensko, čoskoro sa vidíme a počujeme !

Tobias Sammet taktiež už slovenských fanúšikov pozná a preto je jasné, že Veľkonočný víkend pre slovenských fanúšikov bude doslova veľkonočný. Obidva koncerty totiž budú trvať min. 3 hodiny každý a budú prierezom najväčších hitov tejto pravdepodobne najúspešnejšej rockovej opery všetkých čias. 100 000 fanúšikov na každom koncerte na Wackene je toho dôkazom.

2015 ShowTime